MMA02040D2872FA300
Mfr.Part #
MMA02040D2872FA300
Description
RES 28.7K OHM 1% 2/5W MELF 0204
Resistance :
28.7kOhms
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Series :
MMA - Professional
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Vishay MMA02040D2872FA300
MMA - Professional Series, Thin Film, 28.7kOhms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C