MMA02040D2610DB300
Mfr.Part #
MMA02040D2610DB300
Description
RES 261 OHM 0.5% 2/5W MELF 0204
Operating Supply Voltage :
200V
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
261Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Vishay MMA02040D2610DB300
MMA - Professional Series, Thin Film, 261Ohms, 0.4W 2/5W, ±0.5%, -55°C~155°C