MMA02040D2211CB300
Mfr.Part #
MMA02040D2211CB300
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
MELF, 0204
Lead Free :
Lead Free
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Operating Supply Voltage :
200V
Resistance :
2.21kOhms
Series :
MMA - Precision
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Vishay MMA02040D2211CB300
MMA - Precision Series, Thin Film, 2.21kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.25%, -55°C~125°C