MMA02040D1691BA300
Mfr.Part #
MMA02040D1691BA300
Description
RES 1.69KOHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Series :
MMA - Precision
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
1.69kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Vishay MMA02040D1691BA300
MMA - Precision Series, Thin Film, 1.69kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C