MMA02040D1542FA300
Mfr.Part #
MMA02040D1542FA300
Description
RES 15.4K OHM 1% 2/5W MELF 0204
Resistance :
15.4kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Vishay MMA02040D1542FA300
MMA - Professional Series, Thin Film, 15.4kOhms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C