MMA02040D1212BB300
Mfr.Part #
MMA02040D1212BB300
Description
RES 12.1KOHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Chip Resistor - Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±0.1%
Length :
3.6mm
Supplier Device Package :
Published :
Resistance :
12.1kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Series :
MMA - Precision
MELF, 0204
Military Standard :
Not
Composition :
Thin Film
Diameter :
1.4mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
7 Weeks
Operating Supply Voltage :
200V
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Vishay MMA02040D1212BB300
MMA - Precision Series, Thin Film, 12.1kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C