MMA02040C9109FB300
Mfr.Part #
MMA02040C9109FB300
Description
RES 91 OHM 1% 2/5W MELF 0204
Operating Supply Voltage :
200V
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Thin Film
Power Rating :
250mW
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Lead Free :
Lead Free
Military Standard :
Not
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Diameter :
1.4mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Length :
3.6mm
Resistance :
91Ohms
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Mount :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Series :
MMA - Professional
Vishay MMA02040C9109FB300
MMA - Professional Series, Thin Film, 91Ohms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C