MMA02040C8669FB300
Mfr.Part #
MMA02040C8669FB300
Description
RES 86.6 OHM 1% 2/5W MELF 0204
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Resistance :
86.6Ohms
Tolerance :
±1%
Operating Supply Voltage :
200V
Lead Free :
Lead Free
Vishay MMA02040C8669FB300
MMA - Professional Series, Thin Film, 86.6Ohms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C