MMA02040C8661FA300
Mfr.Part #
MMA02040C8661FA300
Description
RES 8.66K OHM 1% 2/5W MELF 0204
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
8.66kOhms
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Vishay MMA02040C8661FA300
MMA - Professional Series, Thin Film, 8.66kOhms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C