MMA02040C7322FB000
Mfr.Part #
MMA02040C7322FB000
Description
RES 73.2K OHM 1% 2/5W MELF 0204
Operating Supply Voltage :
200V
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
73.2kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
AEC-Q200
Vishay MMA02040C7322FB000
MMA - Professional Series, Thin Film, 73.2kOhms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C