MMA02040C7151FB000
Mfr.Part #
MMA02040C7151FB000
Description
RES 7.15K OHM 1% 2/5W MELF 0204
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
7.15kOhms
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Operating Supply Voltage :
200V
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±1%
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Lead Free :
Lead Free
Composition :
Thin Film
Vishay MMA02040C7151FB000
MMA - Professional Series, Thin Film, 7.15kOhms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C