MMA02040C6819FB000
Mfr.Part #
MMA02040C6819FB000
Description
RES 68.1 OHM 1% 2/5W MELF 0204
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
68.1Ohms
Operating Supply Voltage :
200V
Length :
3.6mm
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Factory Lead Time :
6 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
Not
Series :
MMA - Professional
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Lead Free
Max Operating Temperature :
125°C
Vishay MMA02040C6819FB000
MMA - Professional Series, Thin Film, 68.1Ohms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C