MMA02040C6800FB000
Mfr.Part #
MMA02040C6800FB000
Description
RES 680 OHM 1% 2/5W MELF 0204
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
150V
Ratings :
AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
Termination :
WRAPAROUND
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Supplier Device Package :
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
300mW
Resistance :
680Ohms
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Supply Voltage :
200V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Diameter :
1.4mm
Published :
Tape and Reel (TR)
Length :
3.6mm
Military Standard :
Not
Package / Case :
MELF, 0204
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±1%
Series :
MMA - Professional
Vishay MMA02040C6800FB000
MMA - Professional Series, Thin Film, 680Ohms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C