MMA02040C6499FB000
Mfr.Part #
MMA02040C6499FB000
Description
RES 64.9 OHM 1% 2/5W MELF 0204
Resistance :
64.9Ohms
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Supply Voltage :
200V
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Number of Terminations :
2
Vishay MMA02040C6499FB000
MMA - Professional Series, Thin Film, 64.9Ohms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C