MMA02040C6491FB300
Mfr.Part #
MMA02040C6491FB300
Description
RES 6.49K OHM 1% 2/5W MELF 0204
Resistance :
6.49kOhms
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Lead Free :
Lead Free
MMA - Professional
Military Standard :
Not
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Factory Lead Time :
13 Weeks
Diameter :
1.4mm
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Supply Voltage :
200V
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Composition :
Thin Film
Power Rating :
250mW
Length :
3.6mm
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Tin
Vishay MMA02040C6491FB300
MMA - Professional Series, Thin Film, 6.49kOhms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C