MMA02040C3830FB300
Mfr.Part #
MMA02040C3830FB300
Description
RES 383 OHM 1% 2/5W MELF 0204
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Lead Free :
Lead Free
Diameter :
1.4mm
Package / Case :
MELF, 0204
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Resistance :
383Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Military Standard :
Not
Factory Lead Time :
6 Weeks
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Supply Voltage :
200V
Number of Terminations :
2
Length :
3.6mm
Vishay MMA02040C3830FB300
MMA - Professional Series, Thin Film, 383Ohms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C