MMA02040C3489FB300
Mfr.Part #
MMA02040C3489FB300
Description
RES 34.8 OHM 1% 2/5W MELF 0204
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Military Standard :
Not
Tape and Reel (TR)
Length :
3.6mm
Resistance :
34.8Ohms
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Supply Voltage :
200V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Vishay MMA02040C3489FB300
MMA - Professional Series, Thin Film, 34.8Ohms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C