MMA02040C3163FA300
Mfr.Part #
MMA02040C3163FA300
Description
RES 316K OHM 1% 2/5W MELF 0204
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
MELF, 0204
Radiation Hardening :
No
Resistance :
316kOhms
Series :
MMA - Professional
Factory Lead Time :
7 Weeks
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Published :
Vishay MMA02040C3163FA300
MMA - Professional Series, Thin Film, 316kOhms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C