MMA02040C2741FB300
Mfr.Part #
MMA02040C2741FB300
Description
RES 2.74K OHM 1% 2/5W MELF 0204
Resistance :
2.74kOhms
Composition :
Thin Film
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Power Rating :
300mW
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Voltage - Rated :
150V
Length :
3.6mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
1.4mm
Operating Supply Voltage :
200V
Tolerance :
±1%
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Vishay MMA02040C2741FB300
MMA - Professional Series, Thin Film, 2.74kOhms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C