MMA02040C2700FB000
Mfr.Part #
MMA02040C2700FB000
Package / Case
Conformal
Description
MMA 0204-50 1% B0 270R
Max Operating Temperature :
125°C
Military Standard :
Not
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
150V
Radiation Hardening :
No
Resistance :
270Ohm
Package / Case :
Conformal
Tolerance :
1%
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Diameter :
1.4mm
Power Rating :
300mW
Length :
3.6mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Contact Plating :
Tin
Lead Free :
Lead Free
Operating Supply Voltage :
200V
Published :
Vishay MMA02040C2700FB000
Thin Film, 270Ohm, 1%,