MMA02040C2613FB300
Mfr.Part #
MMA02040C2613FB300
Description
RES 261K OHM 1% 2/5W MELF 0204
Diameter :
1.4mm
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Factory Lead Time :
6 Weeks
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Composition :
Thin Film
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Supply Voltage :
200V
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
1 (Unlimited)
Length :
3.6mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
261kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Vishay MMA02040C2613FB300
MMA - Professional Series, Thin Film, 261kOhms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C