MMA02040C2559FB300
Mfr.Part #
MMA02040C2559FB300
Description
RES 25.5 OHM 1% 2/5W MELF 0204
Tolerance :
±1%
Resistance :
25.5Ohms
Military Standard :
Not
Thin Film
Length :
3.6mm
Supplier Device Package :
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Supply Voltage :
200V
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Vishay MMA02040C2559FB300
MMA - Professional Series, Thin Film, 25.5Ohms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C