MMA02040C2150FA300
Mfr.Part #
MMA02040C2150FA300
Description
RES 215 OHM 1% 2/5W MELF 0204
Chip Resistor - Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
125°C
MMA - Professional
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
215Ohms
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Supplier Device Package :
Vishay MMA02040C2150FA300
MMA - Professional Series, Thin Film, 215Ohms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C