MMA02040C2100FB300
Mfr.Part #
MMA02040C2100FB300
Description
RES 210 OHM 1% 2/5W MELF 0204
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Contact Plating :
Tin
Operating Supply Voltage :
200V
Composition :
Thin Film
Military Standard :
Not
Resistance :
210Ohms
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
2
Diameter :
1.4mm
Lead Free :
Lead Free
Termination :
WRAPAROUND
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.6mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Package / Case :
MELF, 0204
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Vishay MMA02040C2100FB300
MMA - Professional Series, Thin Film, 210Ohms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C