MMA02040C1621FA300
Mfr.Part #
MMA02040C1621FA300
Description
RES 1.62K OHM 1% 2/5W MELF 0204
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
1.62kOhms
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Vishay MMA02040C1621FA300
MMA - Professional Series, Thin Film, 1.62kOhms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C