MMA02040C1549FB300
Mfr.Part #
MMA02040C1549FB300
Description
RES 15.4 OHM 1% 2/5W MELF 0204
Chip Resistor - Surface Mount
Military Standard :
Not
Operating Supply Voltage :
200V
Published :
Resistance :
15.4Ohms
Factory Lead Time :
6 Weeks
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Number of Terminations :
2
Length :
3.6mm
Diameter :
1.4mm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Vishay MMA02040C1549FB300
MMA - Professional Series, Thin Film, 15.4Ohms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C