MMA02040C1304FB300
Mfr.Part #
MMA02040C1304FB300
Description
RES SMD 1.3M OHM 1% 0.4W 0204
Chip Resistor - Surface Mount
Positronic
Composition :
Thin Film
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Failure Rate :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Other Names :
Q4175309B
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Subcategory :
D-Sub Connectors
Power (Watts) :
0.4W, 2/5W
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Supplier Device Package :
Brand :
Amphenol Positronic
Resistance :
1.3 MOhms
Size / Dimension :
0.055 Dia x 0.142 L (1.40mm x 3.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Tolerance :
±1%
Vishay MMA02040C1304FB300
MMA - Professional Series, Thin Film, 1.3 MOhms, 0.4W, 2/5W, ±1%, -55°C ~ 155°C