MMA02040C1139FB300
Mfr.Part #
MMA02040C1139FB300
Description
RES 11.3 OHM 1% 2/5W MELF 0204
Resistance :
11.3Ohms
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
1.4mm
Operating Supply Voltage :
200V
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Length :
3.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Military Standard :
Not
Vishay MMA02040C1139FB300
MMA - Professional Series, Thin Film, 11.3Ohms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C