MMA02040C1132FB300
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MMA02040C1132FB300
Manufacturer
Vishay
Package / Case
MELF, 0204
Datasheet
Download
Description
RES 11.3K OHM 1% 2/5W MELF 0204
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±1%
Composition :
Thin Film
Diameter :
1.4mm
Series :
MMA - Professional
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.6mm
Radiation Hardening :
No
Operating Supply Voltage :
200V
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
11.3kOhms
Package / Case :
MELF, 0204
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
Military Standard :
Not
Ratings :
AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
Vishay MMA02040C1132FB300
MMA - Professional Series, Thin Film, 11.3kOhms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C