MM24-5RD-MMCX
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MM24-5RD-MMCX
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 2.4GHZ WHIP STR MMCX MAG
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
RF Family/Standard :
WiFi
Packaging :
Bulk
Applications :
Wi-Fi
VSWR :
1.5
Power - Max :
10W
Frequency :
2.4GHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height (Max) :
7.756 197.00mm
Height :
203.2mm
Frequency Group :
UHF 2GHz~3GHz
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Range :
2.4GHz~2.485GHz
Gain :
5.5dBi
Termination :
MMCX
Number of Bands :
1
Antenna Type :
Whip, Straight
Mounting Type :
Magnetic
Published :
Frequency (Center/Band) :
2.4GHz
Feature :
Cable - 1.5m
Datasheets
MM24-5RD-MMCX
1 Bands Whip, Straight UHF 2GHz~3GHz Magnetic MMCX 2.4GHz 5.5dBi Bulk 7.756 197.00mm Wi-Fi