MLW3028-18-RB-1A
Mfr.Part #
MLW3028-18-RB-1A
Description
MINIATURE ROCKER/ILLUMINATED/SNA
Switch Function :
Mom-Off-Mom
Current Rating (Amps) :
5A AC 3A DC
Illumination Voltage (Nominal) :
18VAC
Voltage - Rated DC :
30V
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated AC :
125V
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 18.70mm x 16.70mm
Operating Temperature :
-10°C~50°C