MLS-5000/2000-70
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLS-5000/2000-70
Manufacturer
Narda-MITEQ
Description
SDLVA
Manufacturer :
Narda-MITEQ
Product Category :
RF Amplifiers
Operating Frequency-Min :
4000MHz
Construction :
Coaxial
Operating Temperature (Max) :
85°C
Operating Frequency-Max :
6000MHz
VSWR-Max :
2
Characteristic Impedance :
50Ohm
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Additional Feature :
SMA-F
RF/Microwave Device Type :
WIDE BAND LOW POWER
Datasheets
MLS-5000/2000-70
WIDE BAND LOW POWER 2
MLS-5000/2000-70 Overview
An RF Amplifier with a cost-effective RF/Microwave device type of WIDE BAND LOW POWER.RF Amp has the following additional features: SMA-FFor this high power RF Amplifier, there is a maximum operating frequency of 6000MHz.