MLRLJ165SC7105MTNA01
Mfr.Part #
MLRLJ165SC7105MTNA01
Package / Case
0306 (0816 Metric)
Description
CAP CER 1UF 6.3V X7S 0306
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :
X7S
Voltage - Rated :
6.3V
Package / Case :
0306 (0816 Metric)
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Capacitance :
1 µF
Base Product Number :
MLRLJ16
Lead Spacing :
TAIYO YUDEN MLRLJ165SC7105MTNA01
MLRL 1 μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X7S 0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0306 (0816 Metric)