MLP2520V3R3MT
Mfr.Part #
MLP2520V3R3MT
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Description
FIXED IND 3.3UH 900MA 260MOHM SM
Fixed Inductors
Case Code (Metric) :
DC Resistance (DCR) :
260mOhm Max
Test Frequency :
2MHz
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Published :
Resistance :
200mOhm
ROHS3 Compliant
Max DC Current :
900mA
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Current Rating :
900mA
Factory Lead Time :
10 Weeks
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance :
3.3μH
Case Code (Imperial) :
Height :
1mm
Tolerance :
±20%
Datasheets
MLP2520V3R3MT
TDK Corporation MLP2520V3R3MT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD