MLP2520H2R2ST0S1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLP2520H2R2ST0S1
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2UH 1.5A 104MOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Inductance :
2.2μH
Construction :
RECTANGULAR
Number of Functions :
1
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
DC Resistance (DCR) :
104mOhm Max
ECCN Code :
EAR99
Special Feature :
DCR MEASURED AT 30% TOLERANCE
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Current Rating :
1.5A
HTS Code :
Test Frequency :
2MHz
Number of Terminations :
2
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
Type :
Multilayer
Packing Method :
TR, 7 INCH
JESD-609 Code :
e2
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
2MHz
Shielding :
No
Material - Core :
Ferrite
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Series :
MLP
Published :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Datasheets
MLP2520H2R2ST0S1
TDK Corporation MLP2520H2R2ST0S1
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD