MLP1005MR33DT0S1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLP1005MR33DT0S1
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTORS FOR POWER CIRCUITS, MU
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Height :
0.7 mm
Mounting Type :
Surface Mount
Height - Seated (Max) :
0.030" (0.75mm)
Inductance :
330 nH
TDK
Width :
0.5 mm
RoHS :
Details
Product :
Power Inductors
Mounting Style :
PCB Mount
Current - Saturation (Isat) :
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Core Material :
Ferrite
Package :
Digi-Reel?
Features :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Termination Style :
SMD/SMT
Product Type :
Fixed Inductors
Product Category :
Power Inductors - SMD
Material - Core :
Ferrite
Length :
1 mm
Shielding :
Shielded
Ratings :
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Frequency - Self Resonant :
Core Type :
Multilayer
Packaging :
MouseReel
Inductance Frequency - Test :
10 MHz
Current Rating (Amps) :
700 mA
DC Resistance (DCR) :
390mOhm Max
Type :
Multilayer
Series :
MLP
Tolerance :
±20%
Q @ Freq :
Termination :
Standard
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Brand :
TDK
Datasheets
MLP1005MR33DT0S1
TDK Corporation MLP1005MR33DT0S1
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD