MLK0603L1N6ST000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLK0603L1N6ST000
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.6NH 300MA 270MOHM SM
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Factory Lead Time :
12 Weeks
Q @ Freq :
6 @ 300MHz
Material - Core :
Non-Magnetic
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Shielding :
Unshielded
Case Code (Imperial) :
Test Frequency :
100MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Published :
Type :
Multilayer
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
DC Resistance (DCR) :
270mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.013 0.33mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
MLK
Frequency - Self Resonant :
10GHz
Current Rating :
300mA
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Mount :
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Inductance :
1.6nH
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.3nH
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Datasheets
MLK0603L1N6ST000
TDK Corporation MLK0603L1N6ST000
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD