MLG1608SR22JTD25
Mfr.Part #
MLG1608SR22JTD25
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
FIXED IND 220NH 200MA 1.7OHM SMD
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Published :
Height :
800μm
Shielding :
Unshielded
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
220nH
Lifecycle Status :
Obsolete (Last Updated: 2 months ago)
Test Frequency :
100MHz
Weight :
3.997283mg
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
HTS Code :
Max DC Current :
200mA
Current Rating :
200mA
DC Resistance (DCR) :
1.7Ohm Max
Frequency - Self Resonant :
450MHz
Tolerance :
±5%
Q @ Freq :
14 @ 100MHz
Q Factor :
14
ECCN Code :
EAR99
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
MLG1608SR22JTD25
TDK Corporation MLG1608SR22JTD25
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD