MLG1005SR39HT000
Mfr.Part #
MLG1005SR39HT000
Description
FIXED IND 390NH 50MA 8 OHM SMD
Stock
358
In Stock :
358
Tolerance :
±3%
JESD-609 Code :
e3
Current Rating :
50mA
Packing Method :
TR, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
390nH
Shielding :
No
DC Resistance (DCR) :
8Ohm Max
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Functions :
1
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
6
Inductance Frequency - Test :
50MHz
Published :
2013
HTS Code :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Frequency - Self Resonant :
300MHz
Test Frequency :
50MHz
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Pbfree Code :
yes
Rated Current-Max :
0.05A
Datasheets
MLG1005SR39HT000
TDK Corporation MLG1005SR39HT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD