MLG1005SR36HTD25
Mfr.Part #
MLG1005SR36HTD25
Description
FIXED IND 360NH 50MA 7.5 OHM SMD
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Quality Factor-Min (at L-nom) :
6
Rated Current-Max :
0.05A
WRAPAROUND
Construction :
RECTANGULAR
Inductance Frequency - Test :
50MHz
Test Frequency :
50MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
Frequency - Self Resonant :
300MHz
DC Resistance (DCR) :
7.5Ohm Max
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Current Rating :
50mA
Tolerance :
±3%
Shielding :
No
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Inductance :
360nH
Datasheets
MLG1005SR36HTD25
TDK Corporation MLG1005SR36HTD25
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD