MLG1005SR24HT000
Mfr.Part #
MLG1005SR24HT000
Description
FIXED IND 240NH 100MA 4.8OHM SMD
Frequency - Self Resonant :
400MHz
Series :
MLG
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Shielding :
Unshielded
DC Resistance (DCR) :
4.8Ohm Max
HTS Code :
Tolerance :
±3%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Test Frequency :
100MHz
Current Rating :
100mA
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
8
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
240nH
Packing Method :
TR, 7 INCH
Rated Current-Max :
0.1A
Datasheets
MLG1005SR24HT000
TDK Corporation MLG1005SR24HT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD