MLG1005SR22HTD25
Mfr.Part #
MLG1005SR22HTD25
Description
FIXED IND 220NH 100MA 4.2OHM SMD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±3%
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Construction :
RECTANGULAR
Published :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Current Rating :
100mA
DC Resistance (DCR) :
4.2Ohm Max
Shielding :
No
Rated Current-Max :
0.1A
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Inductance :
220nH
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
8
Test Frequency :
100MHz
Frequency - Self Resonant :
450MHz
Datasheets
MLG1005SR22HTD25
TDK Corporation MLG1005SR22HTD25
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD