MLG1005SR13HTD25
Mfr.Part #
MLG1005SR13HTD25
Description
FIXED IND 130NH 150MA 2.5OHM SMD
Rated Current-Max :
0.15A
Quality Factor-Min (at L-nom) :
8
Tolerance :
±3%
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Test Frequency :
100MHz
Shielding :
No
Current Rating :
150mA
HTS Code :
Ratings :
AEC-Q200
Frequency - Self Resonant :
600MHz
Construction :
RECTANGULAR
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
DC Resistance (DCR) :
2.5Ohm Max
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Inductance :
130nH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
MLG1005SR13HTD25
TDK Corporation MLG1005SR13HTD25
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD