MLG1005S6N2HT000
Mfr.Part #
MLG1005S6N2HT000
Description
FIXED IND 6.2NH 600MA 250MOHM SM
DUAL ENDED
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Shielding :
Unshielded
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Functions :
1
Pbfree Code :
yes
Quality Factor-Min (at L-nom) :
8
Tolerance :
±3%
Current Rating :
600mA
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
Rated Current-Max :
0.5A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Test Frequency :
100MHz
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Packing Method :
TR, 7 INCH
Frequency - Self Resonant :
4GHz
Inductance :
6.2nH
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
MLG1005S6N2HT000
TDK Corporation MLG1005S6N2HT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD