MLG1005S5N6ST000
Mfr.Part #
MLG1005S5N6ST000
Description
FIXED IND 5.6NH 600MA 250MOHM SM
Tolerance :
±0.3nH
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
Quality Factor-Min (at L-nom) :
8
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Inductance Frequency - Test :
100MHz
HTS Code :
Inductance :
5.6nH
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Rated Current-Max :
0.6A
Shielding :
No
Test Frequency :
100MHz
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Frequency - Self Resonant :
4GHz
Special Feature :
INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.3 NANO HENRY
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Current Rating :
600mA
Datasheets
MLG1005S5N6ST000
TDK Corporation MLG1005S5N6ST000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD