MLG1005S56NJTD25
Mfr.Part #
MLG1005S56NJTD25
Description
FIXED IND 56NH 200MA 1.3 OHM SMD
Fixed Inductors
Termination :
SMD/SMT
Current Rating :
200mA
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Inductance :
56nH
Weight :
652.039032μg
Tolerance :
±5%
Shielding :
No
Max DC Current :
200mA
DC Resistance (DCR) :
1.3Ohm Max
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Test Frequency :
100MHz
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
500μm
Frequency - Self Resonant :
1GHz
Construction :
RECTANGULAR
Quality Factor-Min (at L-nom) :
8
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Q Factor :
8
10 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
MLG1005S56NJTD25
TDK Corporation MLG1005S56NJTD25
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD