MLG1005S3N6BT000
Mfr.Part #
MLG1005S3N6BT000
Description
FIXED IND 3.6NH 700MA 200MOHM SM
Stock
10
In Stock :
10
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
500μm
Test Frequency :
100MHz
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Weight :
652.039032μg
Quality Factor-Min (at L-nom) :
8
Frequency - Self Resonant :
5GHz
Type :
Multilayer
Max DC Current :
700mA
Inductance :
3.6nH
Special Feature :
INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.1 NANO HENRY
Case Code (Metric) :
1005
Tolerance :
±0.1nH
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Shielding :
No
Case Code (Imperial) :
0402
Published :
Q Factor :
8
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
700mA
Datasheets
MLG1005S3N6BT000
TDK Corporation MLG1005S3N6BT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD