MLG1005S3N3CT000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLG1005S3N3CT000
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.3NH 800MA 200MOHM SM
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Packing Method :
TR, 7 INCH
Inductance :
3.3nH
Mounting Type :
Surface Mount
Special Feature :
INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.2 NANO HENRY
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Case Code (Metric) :
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Rated Current-Max :
0.8A
Mount :
Surface Mount
Test Frequency :
100MHz
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Shielding :
No
Frequency - Self Resonant :
5GHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Functions :
1
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Type :
Multilayer
Tolerance :
±0.2nH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating :
800mA
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
HTS Code :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Case Code (Imperial) :
Series :
MLG
Material - Core :
Ceramic, Non-Magnetic
Published :
Quality Factor-Min (at L-nom) :
8
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Datasheets
MLG1005S3N3CT000
TDK Corporation MLG1005S3N3CT000
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD