MLG1005S36NHT000
Mfr.Part #
MLG1005S36NHT000
Description
FIXED IND 36NH 250MA 1 OHM SMD
Frequency - Self Resonant :
1.3GHz
Current Rating :
250mA
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
1Ohm Max
Rated Current-Max :
0.25A
Test Frequency :
100MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
8
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Shielding :
Unshielded
HTS Code :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Inductance :
36nH
Tolerance :
±3%
Datasheets
MLG1005S36NHT000
TDK Corporation MLG1005S36NHT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD