MLG1005S2N7BT000
Mfr.Part #
MLG1005S2N7BT000
Description
FIXED IND 2.7NH 800MA 150MOHM SM
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
Max DC Current :
800mA
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Mount :
Surface Mount
Weight :
652.039032μg
Tolerance :
±0.1nH
Shielding :
Unshielded
Test Frequency :
100MHz
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Q @ Freq :
7 @ 100MHz
Termination :
SMD/SMT
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Current Rating :
800mA
Inductance :
2.7nH
Special Feature :
INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.1 NANO HENRY
HTS Code :
Case Code (Metric) :
Height :
500μm
Q Factor :
7
Case Code (Imperial) :
Quality Factor-Min (at L-nom) :
7
Datasheets
MLG1005S2N7BT000
TDK Corporation MLG1005S2N7BT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD